❣️ 3 způsoby jak si provonět domov ❣️ Poštovné od 50,- Kč ❣️
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Vonné vosky

Vonné vosky od Janky = světová kvalita od českého výrobce 

Výhody vonných vosků od Janky:

  • zdravotne nezávadné
  • materiály z obnovitelných zdrojů
  • veganské
  • pohodlné dávkování - intenzitu si můžete vyladit množstvím kostiček, tak jak Vám to vyhovuje
  • kreatívní - kostičky různých vonných vosků můžete kombinovat a vymýšlet tak nové vůně

Vonný vosk směs sojového vosku, barvy do sojového vosku a aromat s přírodními extrakty.

Vosk v tomto případě funguje jako nosič vůně. Vkládá se bez vody do odpařovací misky klasické, nebo elektrické aromalampy. Vosk se na rozdíl od vody neodpařuje, z vosku se postupně uvolňuje vůně. Po vyvonění vosk z misky odstraňte.

Vonné vosky od Janky jsou 100% sójové, je to přírodní materiál, který má vynikající vlastnosti, co se týče "nesení" vůně. Je zdravotně nezávadný. Aromata původem z USA, která jsou ve vonných voscích od Janky použitá, jsou certifikovaná z hlediska nezávadnosti na zdraví člověka, ale také z hlediska životního prostředí při samotné výrobě aromat. Tato aromata jsou směsí přírodních extraktů a uměle vyrobených vůní. Vůně se uměle vyrábí tehdy, když by získávání vůně z přírodních zdrojů ohrožovalo přírodu, nebo by bylo zbytečně drahé, když se dá tato vůně bezpečně a zdravotně nezávadně nahradit. U vonných vosků nedochází k přímému kontaktu s plamenem, proto nevznikají žádné spaliny. Tyto vonné vosky neobsahují karcinogeny, ftaláty ani jiné potenciálně nebezpečné chemikálie, které se často ve vůních vyskytují. Všechna používaná aromata splňují nejpřísnější světové normy IFRA a dokonce je ještě převyšují.

Jak nejlépe používat vonné vosky od Janky. 

Všechny klasické aromalampy na čajovou svíčku, které mám v nabídce, testuji, protože v některých aromalampách se sojové vosky přepalují, ale na použití pro vonný olej s vodou, nebo kamínky jsou vhodné. Proto je kategorie Aromalampy rozdělená do dvou podkategorií. Co se týče použití: Do odpařovací misky aromalampy  vložíme 2 - 4 kostičky vonného vosku BEZ VODY, který provoní běžný obývací pokoj minimálně po dobu 1,5 hodiny. Měření působení je do velké míry subjektivní záležitost, od zákazníků víme, že je tato doba i podstatně delší. Po vyvonění vosk z misky odstraníme, buď po vychladnutí pomocí dřevěné špejle, protože sójový vosk k misce přilne, nebo na vlastní nebezpečí ještě horký vosk odsajeme papírovým kapesníkem. Pak dáme do misky kostičky nové. Nepřidáváme, ale nahrazujeme.

Při použití v elektrické aromalampě, nebo v rozehřívači vosků, vosk nepůsobí tak rychle a intenzivně, ale zato o to déle, takže si můžeme vůni bezstarostně užívat celý den. V tomto případě můžeme použít i 20 g balení a opakovaně jej rozehřívat. Po vyvonění opět vosk odstraníme.

Upozornění: Pokud budete chtít použít na vonné vosky aromalampu, v které jste předtím používali vodu s olejem, nechejte jí dobře vyschnout. Drobné nedostatky v glazuře aromalampy mohou propustit vodu do keramiky pod ní, a pokud byste pak do misky dali vonný vosk, "prskal" by, jak mi párkrát napsali zákazníci. To neprská vosk, ale jak se snaží neviditelná voda přes něj odpařit, tak vyprskává i s voskem.

Kontakty
www.odjanky.cz
Jana Pumprlová
V pracovních dnech od 8:00 do 16:00